Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Gmina Chełmiec: Sukces akcji „Zamień plastik na czyste powietrze”

Gmina Chełmiec: Sukces akcji „Zamień plastik na czyste powietrze”

W dniach od 21 do 26 maja br. w gminie Chełmiec odbyła się akcja „Zamień plastik na czyste powietrze”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy.

Za plastikowe nakrętki mieszkańcy otrzymywali sadzonkę, która oprócz walorów estetycznych przyczyni się do poprawy jakości powietrza w lokalnych społecznościach. Mieszkańcy przynieśli ok 400 kg nakrętek za które rozdano ponad 150 sadzonek. Zebrane nakrętki przekazano jako wsparcie akcji charytatywnych.


Dzięki nim chore dzieci będą mogły realizować rehabilitację oraz zdobyć upragniony wózek inwalidzki. W ramach wydarzenia green week 21 maja br. ekodoradca udzielał konsultacji mieszkańcom gminy Chełmiec w nietypowych okolicznościach.Przed budynkiem urzędu gminy stanął namiot w którym mieszkańcy gminy mogli się dowiedzieć na temat dofinansowań do wymiany kotła i odnawialnych źródeł energii, aktualnych wytycznych dotyczących uchwały antysmogowej i obowiązujących terminach wymiany źródła ciepła.


Młodsi mieszkańcy otrzymywali książeczki edukacyjne i drobne upominki przypominające, że czyste powietrze jest dobrem wspólnym i każdy powinien o nie dbać od najmłodszych lat. Konsultacje z ekodoradcą cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy.


Taka forma kontaktu z mieszkańcami ma na celu przypomnieć mieszkańcom gminy, że o czyste powietrze warto dbać o każdej porze roku. A okres letni jest najlepszym czasem do podjęcia działań termomodernizacyjnych, które pozwolą zaoszczędzić energię i pieniądze w okresie zimowym.Wydarzenia zostały zrealizowane w ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” dofinansowanego ze środków programu LIFE Unii Europejskiej. 


Źródło: Gm. Chełmiec

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować