Gmina Limanowa z dofinansowaniem na rozbudowę bazy sportowej

20 stycznia w limanowskim biurze poselskim wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego samorządowcy z Limanowszczyzny odebrali promesy na inwestycje w zakresie modernizacji obiektów sportowych. Promesy dla Gminy Limanowa odebrał Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa.

Gmina Limanowa z dofinansowaniem na rozbudowę bazy sportowej

Promesy dotyczyły programów „ Moje Boisko Sportowe Orlik 2012” oraz „ Sportowa Polska”.


Celem programu „Moje Boisko – Orlik 2012” jest dofinansowanie inwestycji polegających na remoncie, modernizacji lub przebudowie kompleksów sportowych, powstałych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Program ma służyć przywróceniu pełnej funkcjonalności sportowej obiektów.


Gmina Limanowa w ramach tego programu otrzymała dofinansowanie w kwocie 495 700 zł na Modernizację kompleksów sportowych "Moje boisko - Orlik 2012" w miejscowości Męcina i Pisarzowa.


Druga promesa pochodzi z programu „Sportowa Polska”. Ten program Ministra Sportu i Turystyki wspiera rozwój lokalnej i powszechnej infrastruktury sportowej na terenie całego kraju. W ramach niego Gmina Limanowa otrzymała dofinansowanie w kwocie – 2 400 000 zł –na zadanie „ Budowa hali sportowej wraz z wyposażeniem przy Szkole Podstawowej nr 1 w miejscowości Męcina.”


Warto nadmienić, że w poprzednim roku gmina na budowę hali sportowej w Męcinie otrzymała dofinansowanie w kwocie 4.000.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.


Całkowity koszt budowy hali sportowej w Męcinie to 6.400.000 złotych, tak więc obiekt zostanie wybudowany w 100% z pozyskanych środków zewnętrznych!


Panie ministrze jest Pan człowiekiem, który dba o sport, o to aby turystyka rozwijała się w naszym regionie. Te promesy to są widoczne oznaki pana działalności. Bardzo za nie dziękujemy – podkreślał wójt Jan Skrzekut


Źródło: Gm. Limanowa

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować