Gmina Łososina Dolna z dofinansowaniem na modernizację kortu przy LKS „Łosoś”

Gmina Łososina Dolna otrzymała dofinansowanie z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach projektu pn. „Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa” na realizację zadania pn. „Modernizacja kortu tenisowego wraz z wymianą sprzętu kortowego przy LKS „Łosoś” w miejscowości Bilsko.

Gmina Łososina Dolna z dofinansowaniem na modernizację kortu przy LKS „Łosoś”

Przyznane dofinansowanie to kwota 41 170,00 zł. Pozostałe koszty pokryte zostaną z budżetu gminy. Prace modernizacyjne obejmować będą wykonanie nawierzchni akrylowej na macie gumowej wraz wymianę sprzętu m.in.: słupków czy siatki tenisowej.

Cieszę się bardzo z pozyskanych pieniędzy, na tę oczekiwaną i konieczną modernizację. Po jej wykonaniu oferta kompleksu sportowego w miejscowości Bilsko będzie pełna, tak jak pełna jest oferta sportowa w miejscowości Tęgoborze na „Orliku”. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku wykonaliśmy modernizację boiska przy Szkole Podstawowej w Rąbkowej, gdzie w ramach boiska wielofunkcyjnego mamy kort tenisowy. Co ważne profesjonalna nawierzchnia tenisowa, którą wykonamy na Bilsku, cechuje się wysokim poziomem estetyki, jak również odpornością na opady deszczu i promienie słońca. Na tej nawierzchni będą się mogły odbywać profesjonalne turnieje tenisowe. Być może w naszej gminie zrodzi się talent na miarę Igi Świątek, Agnieszki Radwańskiej, czy Wojciecha Fibaka – mówi Andrzej Romanek, wójt gminy.
 Całkiem niedawno oddaliśmy do użytku bardzo dużą inwestycję, która zmieniła całe otoczenie tego miejsca, wzmacniając tym samym funkcję rekreacyjno-sportową przylegających obiektów klubu „Łosoś” oraz „boiska ze sztuczną nawierzchnią”. Przypomnijmy, iż wartość inwestycji opiewała na kwotę 3 020 006,36 zł. Na jej realizację pozyskaliśmy dofinansowanie z RFRD w kwocie 1 263 184,00 zł oraz z RFIL w wysokości 1 100 000,00 zł. Przy okazji przebudowy drogi, wykonaliśmy chodnik, parking, nowoczesne oświetlenie nie tylko drogi, ale i boiska treningowego, trawiastego oraz boiska ze sztuczną nawierzchnią, zamontowaliśmy piłkochwyty. Poprawiło to nie tylko estetykę, ale i funkcjonalność tych obiektów sportowych. Mało tego w ramach programu „Małopolskie świetlice wiejskie” zakupiliśmy krzesła, stoły, szafy, telewizor, projektor, nagłośnienie oraz stół tenisowy dla LKS „Łosoś” pełniącego również funkcję świetlicy wiejskiej. Całkowita wartość zadania wyniosła 42 588,65 zł, zaś środki z programu to 29 812,00 zł. Łączymy więc przyjemne, bo przecież sport to przyjemność, z pożytecznym, bo droga, chodnik, parking czy wyposażenie to rzeczy pożyteczne – podkreśla gospodarz gminy.

Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować