Gorliccy i limanowscy policjanci podsumowali okres świąteczno-noworoczny na drogach

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2023-2024, w powiecie gorlickim policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe i 10 kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali 2 kierowców pod wpływem alkoholu, a także 4 prawa jazdy.

Gorliccy i limanowscy policjanci podsumowali okres świąteczno-noworoczny na drogach

W okresie świąteczno-noworocznym, który w tym roku trwał od 22 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku, na terenie powiatu gorlickiego doszło do dwóch wypadków drogowych oraz 10 kolizji. Ujawniono 2 kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zatrzymano także 4 prawa jazdy, w tym jeden z kontrolowanych kierowców stracił prawo jazdy w związku z naruszeniem przepisów kodeksu ruchu drogowego, za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.


Do pierwszego wypadku doszło w dniu w dniu 28 grudnia 2023 roku, około godziny 8.30, w miejscowości Bielanka, gdzie kierujący pojazdem marki Dacia, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku zdarzenia obrażenia odniosła pasażerka pojazdu. Drugi wypadek miał miejsce w dniu 29 grudnia 2023 roku, około godziny 12.50, w miejscowości Ropa, gdzie pies wbiegł bezpośrednio pod koła kierującego rowerem. W wyniku upadku mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Ujawniono także 2 kierujących pod wpływem alkoholu. Jeden z nich, który kierował samochodem osobowym marki Volkswagen został zatrzymany w dniu 26 grudnia 2023 roku w Libuszy, natomiast drugiego, który kierował pojazdem marki Romet zatrzymano w dniu 31 grudnia 2023 roku w miejscowości Szymbark, ponadto kierujący motorowerem, decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Jednocześnie w podsumowywanym okresie ujawniono 227 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 141 były to przekroczenia prędkości, 119 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za naruszenie przepisów, w 98 przypadkach zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia. Ponadto w 10 przypadkach zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu i zatrzymano 20 dowodów rejestracyjnych pojazdów.


W sylwestrowo - noworoczny weekend na drogach powiatu limanowskiego nie doszło do żadnego wypadku, odnotowano jedynie dwie niegroźne stłuczki. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 1 kierowcę, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu.


Podczas sylwestrowo-noworocznego weekendu policjanci na drogach naszego powiatu starali się zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Od soboty 30 grudnia do północy 1 stycznia br. na drogach powiatu limanowskiego nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci zostali wezwani do 2 kolizji drogowych. W wyniku kontroli drogowych funkcjonariusze zatrzymali jednego kierującego pod wpływem alkoholu. 1 stycznia br. w miejscowości Przyszowa zatrzymali 59-letniego kierującego pojazdem marki Fiat. Badanie na obecność alkoholu wykazało 0,3 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Miniony długi weekend można podsumować, że był spokojny i bezpieczny.


Policja cały czas zachęca do bezpiecznej, spokojnej i uważnej jazdy w trudnych zimowych warunkach drogowych. Przede wszystkim apeluje o nie prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ponadto o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu i właściwe przygotowanie samochodu do drogi.


Źródło: KPPG, KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować