Pogoda - Sądeckie.pl

27

Dzisiaj jest: 27. 09. 2021 Do końca roku: 95 dni
Jakość Powietrza

Gorlice: Pies tropiący pomógł odnaleźć zaginioną seniorkę

Gorlice: Pies tropiący pomógł odnaleźć zaginioną seniorkę

Dzięki sprawnie i skutecznie przeprowadzonej akcji poszukiwawczej z użyciem psa tropiącego, gorliccy policjanci odnaleźli poprzedniej nocy (26/27.04.br.) zaginioną 65-latkę. Zaginięcie zgłosiła rodzina, zaniepokojona o kobietę mającą poważne problemy zdrowotne. Do poszukiwań wykorzystano psa tropiącego. To właśnie „Motor” doprowadził mundurowych do zaginionej. Okazało się, że przebywała ona w jednej z gorlickich szkół, w której kiedyś pracowała.

W poniedziałek, kilka minut po godzinie 21, policjanci z gorlickiej komendy zostali powiadomieni o zaginięciu 65-latki. Kobieta miała wyjść z domu około południa i do godzin wieczornych nie powróciła. Niepokój rodziny był tym większy, że kobieta miała poważne problemy zdrowotne, które mogły zagrażać jej życiu. Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu i uzyskaniu rysopisu 65-latki rozpoczęto poszukiwania. Ze względu na zagrożenie życia i zdrowia seniorki, do poszukiwań skierowano niemal 40 gorlickich policjantów oraz przewodnika z psem tropiącym.


Funkcjonariusze sprawdzanie terenu rozpoczęli od placówek handlowych, dworców, przystanków oraz ulic bezpośrednio przylegających do miejsca zamieszkania kobiety. Następnie sukcesywnie poszerzali teren poszukiwań. W poszukiwaniach niezastąpionym okazał się „Motor” – policyjny pies tropiący, który kilkanaście minut przed północą odnalazł kobietę w jednej z gorlickich szkół. Okazało się, że kobieta kiedyś w niej pracowała. Odnaleziona seniorka został przekazana pod opiekę rodzinie.


Źródło: KPPG

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować