Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” z nagrodą Polonia Minor

Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” z nagrodą Polonia Minor

W niedzielę, 3 lipca marszałek Witold Kozłowski wziął udział w 29. „Biesiadzie u Bartnika”. To jedno z najważniejszych wydarzeń pszczelarskich w kraju.

Podczas corocznego spotkania pszczelarzy w Stróżach Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wręczył Gospodarstwu Pasiecznemu „Sądecki Bartnik” Nagrodę Województwa Małopolskiego – Polonia Minor. Wyróżnienie zostało przyznane w uznaniu za wieloletnie zaangażowanie dla spraw pszczelarstwa, promocję Małopolski na poziomie krajowym i międzynarodowym, pielęgnowanie tradycji zgodnego życia człowieka z naturą i w naturze oraz intensywną działalność w zakresie badawczo-rozwojowym.


Samorząd Województwa Małopolskiego świadomy roli jaką w ekosystemie odgrywają pszczoły, prowadzi od kilku lat program grantowy „Małopolska Pszczoła”. Służy on, między innymi, wspieraniu działań na rzecz: ochrony różnorodności biologicznej pszczół miododajnych i dzikich owadów zapylających, pielęgnacji cennych przyrodniczo i krajobrazowo siedlisk, a także edukacji ekologicznej i promowaniu postaw ekologicznych. Dlatego dzisiaj ‒ raz jeszcze gratulując firmie „Sądecki Bartnik” wspaniałych osiągnięć, których wyrazem były też liczne nagrody ‒ zapewniam, że Samorząd Województwa Małopolskiego będzie zawsze dla wszystkich chcących działać na rzecz rozwoju małopolskiego pszczelarstwa i ochrony pszczół w Małopolsce partnerem i sprzymierzeńcem - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Dwudniowe święto pszczelarzy „Biesiada u Bartnika”, to okazja do wymiany doświadczeń i wiedzy pszczelarzy z terenu Małopolski, ale i całego kraju. Panele dyskusyjne i konferencje prowadzone przez wykładowców i lekarzy poświęcone są problematyce ochrony pszczół oraz wartościom prozdrowotnym płynącym m.in. ze spożywania tego płynnego złota jakim jest miód.


W biesiadzie wzięli udział też m.in. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Norbert Kaczmarczyk, poseł na sejm RP Jan Duda, burmistrz Grybowa Paweł Fyda, wójt gminy Grybów Jacek Migacz. 


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować