III Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast” w Rytrze

30 interesujących referatów, wspaniali goście z Polski oraz z zagranicy. 23-25 października 2023 roku odbyła się III Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast” w Rytrze. Organizatorem przedsięwzięcia są Sądeckie Wodociągi.

III Międzynarodowa Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast” w Rytrze
Niezmiernie nas cieszy, że podczas trzeciej edycji wydarzenia gościliśmy niezwykle ciekawe osobistości, zarówno przedstawicieli świata nauki jak i przedsiębiorców, w tym szczególnie z branży usług komunalnych – powiedział Tadeusz Frączek, prezes Sądeckich Wodociągów.


Na uczestników wydarzenia czekało sześć sesji plenarnych, w czasie których zostało wygłoszonych 30 referatów. Odbyły się intersujące warsztaty tematyczne na temat ograniczania strat wody oraz szybkiego wykrywania i oceny poziomu zagrożenia substancjami chemicznymi w wodzie do spożycia.


Gość z Danii, przedstawicielka Europejskiego Stowarzyszenia Wodociągów i Kanalizacji, wprowadziła uczestników w temat nowych dyrektyw unijnych dotyczących cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel Rządowego Centrum Bezpieczeństwa przeniósł te zagadnienia bezpośrednio na polski grunt.


Temat ten został szczegółowo przenalizowany ze względu na jego wagę, aktualność i nieuchronność – zaznaczył prezes Sądeckich Wodociągów.


W konferencji wziął udział także prezes Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, mecenas Paweł Sikorski, który przedstawił analizę dotyczącą sytuacji branży wod.-kan.


Wśród tematów znalazły się również: gospodarka o obiegu zamkniętym na przykładzie nowoczesnych oczyszczalni ścieków, przelewy burzowe, zrównoważony rozwój w kontekście nowej dyrektywy Unii Europejskiej oraz metody zagospodarowania komunalnych osadów ściekowych.


Już po raz trzeci Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Infrastruktura Techniczna Miast” połączyła świat nauki i biznesu wpisując się na stałe w kalendarz ważnych wydarzeń branżowych.


Konferencja obyła się pod Patronatem Naukowym: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Akademii Pożarnictwa w Warszawie oraz Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ponadto wydarzenie po raz kolejny zostało objęte Patronatem Honorowym: Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”, Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Polskiego Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych (zarówno Zarządu Głównego jak i Oddziału Krakowskiego).


Źródło: Sądeckie Wodociągi

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować