III Sądecka Gala Krwiodawstwa w Krynicy Zdroju. Marszałek Małopolski odznaczył zasłużonych krwiodawców

W sobotę, 19 czerwca odbyła się III Sądecka Gala Krwiodawstwa w Krynicy Zdroju. Podczas uroczystości marszałek Witold Kozłowski wręczył Krzyże Małopolski dla osób zasłużonych – zaangażowanych honorowych dawców krwi za ich dar, za stałą popularyzację i propagowanie honorowego oddawania krwi.

III Sądecka Gala Krwiodawstwa w Krynicy Zdroju. Marszałek Małopolski odznaczył zasłużonych krwiodawców

W województwie małopolskim działa blisko 200 klubów honorowych dawców krwi Polskiego Czerwonego Krzyża, zrzeszających ponad 10 tysięcy krwiodawców. W regionie prężnie działają także Kluby Stowarzyszenia Krwiodawców Rzeczypospolitej Polskiej zrzeszających blisko 2000 osób.


Dziś kłaniamy się nisko i dziękujemy wszystkim tym, którzy bezinteresownie oddają ten bezcenny dar jakim jest krew. Pandemia koronawirusa przypomniała nam jak krwiolecznictwo, a nade wszystko krwiodawstwo jest bardzo ważne. Święty Jan Paweł II powiedział, że człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Te słowa mają w taką uroczystość wyjątkowe znaczenie, a potwierdzeniem i żywym przykładem słów Papieża Polaka są bohaterowie III Sądeckiej Gali Krwiodawstwa - mówi marszałek Witold Kozłowski.


Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski otrzymali:
  • Jacek Broda
  • Paweł Hajduga
  • Wacław Romański
  • Kazimierz Wróbel

Złotą Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski otrzymał:
  • Rafał Kapałka

Złotą Nagrodę „Polonia Minor” otrzymał
  • Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy NEWAG S.A. w Nowym Sączu.

Podczas gali wręczone zostały także wyróżnienia Grupy My Kochamy Małopolskę dla osób i instytucji wspierających działania krwiodawców. W kategorii trzeciej: Za promocję i popularyzowanie honorowego oddawania krwi i komórek macierzystych w szerokiej działalności na rzecz krwiolecznictwa i transplantologii wyróżnienie odebrał m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować