Inauguracja Bezpiecznych Wakacji 2023 z sądeckimi policjantami

W ostatni weekend, mieszkańcy Nowego Sącza spotkali się w Parku Strzeleckim, by wspólnie świętować imieniny miasta i oficjalnie rozpocząć tegoroczny sezon urlopowy.

Inauguracja Bezpiecznych Wakacji 2023 z sądeckimi policjantami

1 lipca br. na rodzinny piknik przybyli sądeccy policjanci, którzy propagowali zasady bezpieczeństwa i radzili dzieciom i młodzieży, jak uniknąć zagrożeń podczas letniego odpoczynku. 1 lipca br. w Parku Strzeleckim odbyła się inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2023” połączona z imieninami miasta.


Organizatorzy zapewnili m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, dmuchany plac zabaw, pokazy ratownicze i koncerty w amfiteatrze. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko promocyjne sądeckiej Policji. Każdy mógł dostać drobne upominki, a niektórzy otrzymali pluszowe maskotki sądeckich stróżów prawa.


Atrakcją były też policyjny radiowóz i motocykl oraz sprzęt, z którego na co dzień korzystają mundurowi. Technik kryminalistyki pokazywał najmłodszym, jak zbierać i zabezpieczać ślady z miejsca zdarzenia, a także pomagał odbić ślady linii papilarnych na dyplomie, który każdy mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.


Funkcjonariusze apelowali także o rozsądek podczas wakacyjnego wypoczynku, ostrzegając przed zagrożeniami na drodze, nad wodą, w górach czy w Internecie. Zachęcali również młodych ludzi do dołączenia do Policji, promując zawód policjanta.


Źródło: KMPNS


Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować