Pogoda Nowy Sącz

9

Dzisiaj jest: 09. 08. 2022 Dni od początku roku: 220 Dni do końca roku: 144
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Trwa długo wyczekiwana inwestycja drogowa. Jej koszt to ponad 3 mln zł

Trwa długo wyczekiwana inwestycja drogowa. Jej koszt to ponad 3 mln zł

Trwa długo oczekiwana przebudowa drogi powiatowej w Ptaszkowej wraz ze skrzyżowaniem. Koszt prac to ponad trzy miliony złotych, a termin realizacji - 30 listopada tego roku.

Droga zostanie całkowicie przebudowana na odcinku 0,81 km. Powstanie chodnik, oświetlenie uliczne, oznakowanie poziome i pionowe, doświetlone przejścia dla pieszych, bariery drogowe oraz urządzenia do pomiaru prędkości. To zadanie jest dofinansowywane również przez gminę Grybów w postaci wkładu własnego do budowy chodników i oświetlenia.


Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tych prac dla mieszkańców pobliskich domów i osób korzystających z tej drogi - mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Prosimy jednak o cierpliwość. Po remoncie to miejsce całkowicie zmieni swój wygląd. W poprzednich latach powstał nowy wiadukt kolejowy zastępując wąski przejazd pod torami. Po zakończeniu obecnej inwestycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji szeroką drogę z chodnikami i oświetleniem. To naprawdę bardzo dobra wiadomość dla wszystkich kierowców i pieszych.


Inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na lata 2021 – 2022.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować