Pogoda - Sądeckie.pl6

Dzisiaj jest: 06. 03. 2021
Do końca roku: 300 dniJest akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który spowodował katastrofę w ruchu lądowym w Świniarsku

Jest akt oskarżenia przeciwko kierowcy, który spowodował katastrofę w ruchu lądowym w Świniarsku

Prokurator Okręgowy w Nowym Sączu skierował do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu akt oskarżenia przeciwko kierowcy samochodu ciężarowego marki Scania, zarzucając mu nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym 2 września ubiegłego roku w Świniarsku.

 

Oskarżonemu zarzucono, iż umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez niedostosowanie taktyki i techniki jazdy do panujących warunków drogowych i prowadzenia pojazdu z nadmierną prędkością (wyższą o około 17 km/h od administracyjnie dopuszczalnej), niezapewniającą panowania nad pojazdem oraz wydłużającą drogę hamowania.

 

Wskutek naruszenia powyższych zasad oskarżony nieumyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym zagrażającą życiu i zdrowiu wielu osób polegającą na tym, iż kierując samochodem ciężarowym marki Scania zmierzając do uniknięcia zderzenia z zatrzymującym się, poprzedzającym go pojazdem marki Opel Vivaro, wykonującym manewr skrętu w lewo, przekroczył linię oddzielającą pasy jezdni, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka autobus marki Mercedes-Benz, w którym znajdowało się 35 osób, i doprowadził do zderzenia wymienionych pojazdów oraz uderzenia pojazdu marki Seat Cordoba, w poruszający się bezpośrednio przed nim autobus Mercedes-Benz - informuje Leszek Karp rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

 

W wyniku kolizji troje pasażerów autobusu poniosło śmierć, a jego kierowca doznał ciężkich obrażeń ciała. Poszkodowanych zostało również 28 osób. W przypadku 9 z nich były to poważne obrażenia.

 

Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia.

 

Fot. archiwalna

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować