Jubilaci „Złotych Godów 2024” odznaczeni

Jubileusz 50-lecia zawarcia małżeństwa to bez wątpienia jedna z najbardziej wzruszających chwil w życiu, która jest jednocześnie świętem rodziny i całej lokalnej społeczności. Tegoroczną uroczystość „Złotych Godów 2024”, która odbyła się w sobotę 17 lutego br., rozpoczęto od udziału Złotych Jubilatów i ich najbliższych w okolicznościowej Mszy Świętej. Msza została odprawiona z wielką czcią w Kościele parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kamionce Wielkiej przez ks. prałata Stanisława Ruchałę i ks. proboszcza Marcina Barana. W trakcie trwania celebracji Mszy pary zaniosły do Matki Bożej swoje dziękczynienie za wspólnie przeżyte lata, które dzięki Bożemu błogosławieństwu obfitowały w dni pełne piękna i radości.

Jubilaci „Złotych Godów 2024” odznaczeni

Dostojni Jubilaci zaraz po zakończeniu Mszy Świętej udali się wspólnie ze swoimi bliskimi na miejsce organizacji obchodów Złotego Jubileuszu, czyli do pobliskiej restauracji Acapulco w Kamionce Małej. Zgromadzone pary zostały tam oficjalnie uhonorowane przez wójta Andrzeja Stanka medalami za długoletnie pożycie małżeńskie nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wójt gminy podczas uroczystości wygłosił dla zebranych przemówienie, w którym podziękował Jubilatom za ich „gorącą miłość, która pokonała czas i pozwoliła przezwyciężyć wszelkie przeciwności”, stanowiąc „wzór dla wszystkich par oraz piękne świadectwo tego, jak olbrzymia siła tkwi w rodzinie, która zachowuje głęboką ufność i wiarę w to, że na świecie zawsze zwycięża tylko miłość”.

Wójt, oprócz medali, wręczył również Jubilatom listy gratulacyjne, wyrażając w nich swoją nadzieję, że pary zechcą „podzielić się swoim życiowym doświadczeniem z młodymi pokoleniami, pokazując im, że szczęśliwy związek to w istocie długa i pełna pasji rozmowa, która wciąż sprawia wrażenie zdecydowanie zbyt krótkiej”. Na uroczystości wójtowi towarzyszyła również kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kamionce Wielkiej, pani sekretarz Małgorzata Antkiewicz-Wójs, która pogratulowała Jubilatom, łącząc życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Po części oficjalnej zebrani spędzili ze sobą niezapomniany czas, dzieląc się wzajemnie swoimi pięknymi, często bardzo wzruszającymi, wspomnieniami.

W uroczystości tegorocznych Złotych Godów uczestniczyły następujące pary małżeńskie, którym wójt, pracownicy urzędu gminy i jednostek organizacyjnych pragną jeszcze raz serdecznie pogratulować, życząc Diamentowych i Brylantowych Godów:

Teresa i Alojzy Barscy

Michalina i Józef Gieniec

Zofia i Zbigniew Głód

Józefa i Władysław Górka

Maria i Tadeusz Kmak

Maria i Zdzisław Łuczyccy

Irena i Kazimierz Oleksy

Irena i Michał Pazgan

Józefa i Bronisław Poręba

Kazimiera i Józef Ślipek

Józefa i Wojciech Witek

Źródło: Gm. kamionka Wielka

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować