Ruszyła kampania antysmogowa „Czyste powietrze w naszych rękach”

Ruszyła kampania antysmogowa „Czyste powietrze w naszych rękach”

W poniedziałek 10 grudnia w Nowym Sączu ruszyła kampania społeczna, której celem jest promocja działań antysmogowych. W ramach akcji zaplanowano 10. spotkań dla mieszkańców miasta z ekspertami w dziedzinie ochrony zdrowia oraz środowiska. Projekt pn. „Poprawa jakości powietrza dla Miasta Nowego Sącza – etap II” został dofinansowany z Unii Europejskiej ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020”.
 

„Czyste powietrze w naszych rękach” to projekt, który zrodził się z potrzeby zmiany myślenia i zwiększenia świadomości mieszkańców na temat konsekwencji trującego działania smogu. Kampania wzywa do aktywnej postawy względem problemu, przedstawiając szereg sprawdzonych rozwiązań.
 

Podczas specjalnych spotkań edukacyjnych eksperci będą przekazywać wiedzę oraz odpowiadać na pytania dotyczące ochrony zdrowia oraz środowiska. Dla dzieci przygotowano „Balonowe Show” – wydarzenie odbędzie się w szkołach i przedszkolach mieszczących się w Nowym Sączu. Na dorosłych czekać będą ciekawe atrakcje, poczęstunek oraz możliwość skorzystania z fachowej, bezpłatnej porady firm specjalizujących się we wdrażaniu nowoczesnych systemów grzewczych. 
 

Po skończonych wykładach i warsztatach Nowosądeczanie będą mogli skorzystać z indywidualnych konsultacji ze specjalistą prowadzącym spotkanie. 

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI NOWEGO SĄCZA

SPOTKANIA DLA DOROSŁYCH

SPOTKANIA DLA DZIECI

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować