Pogoda - Sądeckie.pl

20

Dzisiaj jest: 20. 09. 2021 Do końca roku: 102 dni
Jakość Powietrza

Klaudia Zwolińska z wyróżnieniem za osiągnięcia podczas Olimpiady w Tokio

Klaudia Zwolińska z wyróżnieniem za osiągnięcia podczas Olimpiady w Tokio

26 sierpnia 2021 Zarząd Powiatu Limanowskiego zaprosił Klaudię Zwolińską – reprezentantkę Polski w kajakarstwie górskim podczas tegorocznych letnich Igrzysk Olimpijskich, aby wręczyć jej specjalne wyróżnienie za osiągnięte wyniki.

Przypomnijmy, że 22 – letnia zawodniczka klubu Start Nowy Sącz, podczas zakończonych w lipcu tego roku Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w stolicy Japonii startowała w kategorii K-1 zdobywając w finale 5. Miejsce.


Olimpijka otrzymała od Zarządu Powiatu Limanowskiego pamiątkowy dyplom oraz statuetkę, jako wyraz uznania i docenienie dla jej sportowej postawy, które wręczył Starosta Limanowski- Mieczysław Uryga wspólnie z Wicestarostą – Agatą Zięba oraz Członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciechem Włodarczykiem.


Wysiłek wkładany w przygotowania do zawodów, wytrwała praca na treningach, jak również umiejętności i sportowa wola walki przyniosły wspaniałe rezultaty i udany debiut olimpijski, który dostarczył polskim kibicom, a w sposób szczególny kibicom z powiatu limanowskiego wiele radości, wzruszeń oraz powodu do szczerej dumy. – podkreślał Starosta Limanowski życząc Klaudii Zwolińskiej dalszych osiągnięć w sportowej karierze i jej rozwoju.


Klaudia Zwolińska urodziła się w 1998 roku w Nowym Sączu. Do jej największych osiągnięć należą do tej pory: mistrzostwo Europy juniorek (2015 rok), mistrzostwo świata juniorek (2016 rok), młodzieżowe mistrzostwo Europy juniorek (2018 roku) w konkurencji K-1. Brązowy medal mistrzostw Europy seniorek w konkurencji K-1 drużynowo. W tym roku, jako pierwsza Polka w historii zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata (Praga – Czechy).


Do listy swoich sukcesów polska kajakarka może dopisać udany debiut na Igrzyskach Olimpijskich.
Warto również wspomnieć o ostatnim osiągnięciu Klaudii Zwolińskiej, podczas Mistrzostw Europy Juniorów w kajakarstwie górskim, które odbyły się na Słowacji, na których Polka zdobyła złoty medal w swojej głównej dyscyplinie oraz sięgnęła po brąz w kanadyjskiej trójce.


Źródło: Powiat Limanowski

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować