Pogoda - Sądeckie.pl24

Dzisiaj jest: 24. 06. 2021
Do końca roku: 190 dni
Jakość Powietrza

 Kochasz dzieci nie pal śmieci

 Kochasz dzieci nie pal śmieci

Kochasz dzieci nie pal śmieci

 

Obecnie powietrze w Nowy Sączu jest czyste. Lecz niebawem zima i znów smog? A może nie w tym roku? Puki co to tylko piękna wizja, ale być może wraz z zmianą nastawienia ludzi, które miejmy nadzieję, pobudzi uświadamianie o szkodliwości palenia śmieci stanie sie faktem, i być może to własnie dzięki takim akcjom coś się zmieni, mowa tutaj o akcji „Kochasz dzieci nie pal śmieci” zorganizowanej w ubiegłe ferie zimowe.

 

Podczas pogadanki dzieci mogły się dowiedzieć, jak poważnym elementem kształtowania świadomości ekologicznej jest ochrona środowiska. Dzięki temu spotkaniu dzieci mogły porozmawiać ze strażnikami, jak mocno szkodliwe jest spalanie odpadów w domowych piecach. Wyjaśniono im, co to jest smog i jak się zachować, i co robić, żeby nie zatruwać powietrza. Wspomniano również o konsekwencjach prawnych takiego postępowania.

 

Strażnicy miejscy ostrzegali, jak może być niebezpieczne spalanie różnorakich śmieci w piecach oraz jak można w ten sposób zagrozić własnemu życiu i swojego otoczenia.
W spotkaniach wzięło udział bardzo liczne grono dzieci ze świetlic środowiskowych i przedszkoli, które liczyło 160 osób.
 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować