Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica dla powiatu nowosądeckiego

Kolejne pieniądze z programu Aktywna tablica dla powiatu nowosądeckiego

Powiat Nowosądecki pozyskał dofinansowanie w wysokości 56 tysięcy złotych dla czterech szkół powiatowych na zakup pomocy dydaktycznych z programu „Aktywna tablica”.

Środki pochodzą z budżetu państwa w ramach realizacji Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024, a zostały przekazane przez wojewodę małopolskiego.


Sprzęt otrzymają szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Starym Sączu, Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy Zdroju, Technikum w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie i Branżowa Szkoła I stopnia w Zespole Szkół Starym Sączu.


Program „Aktywna tablica” opiera się na założeniu, że zadaniem współczesnej szkoły jest między innymi rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym, jak również polegającym na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole. Szkoła wyposażona w odpowiednie pomoce dydaktyczne, nie tylko będzie mogła realizować nową podstawę programową kształcenia ogólnego i kształcenia w zawodach z wykorzystaniem Technologii Informacyjno-komunikacyjnych, ale również zapoczątkuje proces zmian polegający na tworzeniu i wprowadzeniu do praktycznego działania określonych standardów – innowacji pedagogicznych wypracowanych przez szkołę w trakcie realizacji Programu.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować