Kolejne środki na wsparcie małopolskich szpitali, w tym również sądeckiej placówki medycznej

Komitet Sterujący ds. Koordynacji Nakładów na Sektor Ochrony Zdrowia pod przewodnictwem marszałka Witolda Kozłowskiego podjął decyzję o przeznaczeniu kolejnych środków na wsparcie małopolskich szpitali. Umożliwi to m.in. zakup specjalistycznego sprzętu diagnostycznego.

Kolejne środki na wsparcie małopolskich szpitali, w tym również sądeckiej placówki medycznej

W posiedzeniu Komitetu uczestniczyli m.in. wojewoda Łukasz Kmita, marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka i wicemarszałek Józef Gawron. Wiodącym tematem posiedzenia był sposób podziału środków w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny 3.


Kontynuujemy i rozwijamy wraz z naszymi partnerami zaawansowany i skuteczny program pomocowy wspierany z Funduszy Europejskich. By zachować równowagę systemu opieki szpitalnej, dostosowujemy liczbę łóżek dostępnych dla pacjentów do bieżących potrzeb. Sukcesywnie doposażamy także małopolskie placówki w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Chcemy zapewnić Małopolanom możliwie najszerszą i najlepszą opiekę, działając w oparciu o zabezpieczenie rezerw i przygotowanie na każdy scenariusz rozwoju pandemii - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.


Komitet zdecydował o wsparciu Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego w Krakowie oraz Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu i Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. Szpital Babińskiego otrzyma 4 mln zł na zakup nowoczesnego tomografu. Z kolei środki dla placówek w Nowym Sączu i Nowym Targu pozwolą na zwiększenie liczby łóżek covidowych. Kwota przeznaczona na wsparcie tych szpitali to łącznie dwa miliony złotych.


Podczas posiedzenia zapadła także decyzja o zatwierdzeniu kwot konkursowych dla placówek podstawowej opieki zdrowotnej.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować