Kolizja dwóch osobówek w Łącku

28 czerwca o godzinie 11:43 zastępy straży pożarnej z JRG nr 2 w Nowym Sączu, OSP Łącko oraz OSP Czerniec zostały wezwane do działań w Łącku.

Kolizja dwóch osobówek w Łącku

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, tj. jeden pojazd najechał na tył drugiego. W samochodach podróżowało pięć osób, z których jedna została poszkodowana. Jeden pas jezdni był całkowicie zablokowany, a doszło również do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odpięciu akumulatorów w samochodach, zakręceniu zaworu odcinającego instalację gazową oraz kierowaniu wahadłowo ruchem pojazdów na drodze. Przeprowadzono także sorpcję płynów eksploatacyjnych. Poszkodowana osoba została zabrana do szpitala. Zastęp z OSP Łącko pozostał na miejscu do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. Po zakończeniu czynności przez Policję, samochody zostały zabrane przez pomoc drogową, a jezdnia została oczyszczona z pozostałości po wypadku.

Akcja strażaków trwała ponad dwie godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować