Wypadek we Frycowej. Motocykl wypadł z jezdni i uderzył w bariery energochłonne

31 maja o godzinie 19:16 zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz OSP Nawojowa zostały zadysponowane do działań w miejscowości Frycowa.

Wypadek we Frycowej. Motocykl wypadł z jezdni i uderzył w bariery energochłonne

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do wypadnięcia z jezdni motocykla, który uderzył w bariery energochłonne. Przytomny poszkodowany z licznymi obrażeniami znajdował się na chodniku. Motocykl blokował jeden pas drogi krajowej, a z niego wyciekały płyny eksploatacyjne.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wstrzymaniu ruchu na DK 75 w obydwu kierunkach. Następnie udzielono pomocy poszkodowanemu motocykliście, który został przekazany ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego. Wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych, odpięto klemę akumulatora w motocyklu i kierowano ruch wahadłowo.

Kierowca motocykla został przetransportowany do szpitala. Ratownicy z OSP Nawojowa zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu zakończenia czynności przez Policję, a następnie uprzątnęli pozostałości powypadkowe. Działania strażaków trwały ponad dwie godziny.

Fot. PSPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować