Kompleks dworski w Korzennej będzie jeszcze bardziej imponujący

Kompleks dworski w Korzennej wkrótce stanie się jeszcze bardziej imponujący. Jego powierzchnia zostanie powiększona o ponad hektar, co otworzy możliwość poprawy atrakcyjności tego terenu.

Kompleks dworski w Korzennej będzie jeszcze bardziej imponujący

Umowa sprzedaży gruntu została już zawarta, a gmina zyskała ponad hektar terenu sąsiadującego z kompleksem dworskim od strony północno-wschodniej. Prywatny właściciel wystąpił z ofertą sprzedaży, którą Rada Gminy Korzenna zaakceptowała jeszcze w ubiegłej kadencji. Wczoraj transakcja została sfinalizowana.

Za kwotę ponad 840 tysięcy złotych gmina nabyła działkę o powierzchni jednego hektara i blisko czterech arów. Decyzja o jej zakupie opierała się na przekonaniu, że dzięki temu kompleks dworski zyska na atrakcyjności. Na nowo nabytej działce będzie można ulokować dodatkowe atrakcje, przyciągając turystów i podróżnych oraz zachęcając do spędzania tam wolnego czasu. Szczegółowe rozwiązania będą przedmiotem szerszej dyskusji i analizy.

W ramach tej samej transakcji gmina zyskała także drogę, która stanowić będzie alternatywny dojazd do kompleksu od strony drogi prowadzącej do Łyczanej.

Źródło: Gm. Korzenna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować