Konferencja i warsztaty pt. „Dlaczego jestem ważny? Zadbaj o swój dobrostan psychospołeczny!”

Dr Halina Potok – prorektor ds. studenckich i kształcenia wraz z zaproszonymi Gośćmi i Nauczycielami Akademickimi Wydziału Nauk Ekonomicznych, Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki przygotowali interesującą i inspirującą ofertę wykładów i warsztatów, które miały na celu pomóc dostrzec znaczenie zdrowia psychicznego w kształtowaniu naszych sytuacji życiowych.

Konferencja i warsztaty pt. „Dlaczego jestem ważny? Zadbaj o swój dobrostan psychospołeczny!”

W piątek 5 kwietnia w Auli Wydziału Nauk Ekonomicznych odbyło się przygotowane wspólnie przez trzy Wydziały – Lekarski i Nauk o Zdrowiu, Nauk Ekonomicznych oraz Nauk Społecznych i Sztuki – i skierowane do studentów wydarzenie pn. „Dlaczego jestem ważny? Zadbaj o swój dobrostan psychospołeczny!”.

Mam nadzieję, że konferencja zapadnie w pamięć jej uczestników. To międzywydziałowe wydarzenie zorganizowane zostało z myślą o studentach naszej Uczelni, jacy będą mieli okazję nie tylko wysłuchać ciekawych wykładów, ale także wziąć udział w warsztatach, do prowadzenia których zaprosiliśmy nie tylko wykładowców ANS, ale także specjalistów na co dzień pracujących z młodzieżą. Warto nie tylko w tym momencie zastanowić się nad sobą i tym, co możemy dla siebie zrobić, aby czuć się dobrze psychicznie, radzić sobie ze stresem i pozytywnie motywować – powiedziała podczas inauguracji wydarzenia dr Halina Potok.

Koordynacją konferencji i warsztatów pt. „Dlaczego jestem ważny? Zadbaj o swój dobrostan psychospołeczny!” zajęły się dr Aneta Oleksy-Gębczyk oraz dr Paulina Rydwańska, a około 200-osobowa gruba studentów miała okazję posłuchać następujących wykładów: dr Haliny Potok – „Zdrowie jako wartość – wymiary zdrowia”; dr hab. Ewy Wilczek-Rużyczki, prof. ANS – „Zdrowie psychiczne, a zasoby osobiste”; dr Magdaleny Kwak – „Zdrowie psychiczne – czym jest i jakie są jego uwarunkowania”; dr hab. Jolanty Bugajskiej-Bigos, prof. ANS – „Arteterapia przez sztuki wizualne oraz autoarteterapia w profilaktyce i wsparciu zdrowia psychicznego młodzieży”.

Po wykładach czekały warsztaty: dr hab. Ewy Wilczek Rużyczka, prof. ANS – „Siła rezyliencji. Jak radzić sobie ze stresem i przeciwnościami losu”; mgr Marii Wawszczak – „Meandry perfekcjonizmu”; dr hab. Iwony Bugajskiej-Bigos, prof. ANS – „Kolaż arteterapeutyczny – zrozumieć siebie”, mgr Bogusławy Gaweł – „Poczucie własnej wartości; mgr Anety Rydwańskiej i mgr Katarzyny Świderskiej – „Moje dlaczego” – czyli jak wzbudzić wewnętrzną motywację, aby iść przez życie z pewnością siebie, poczuciem sensu i spełnienia; Krzysztofa Adamczyka – „Szachy – kreatywne myślenie”.

Źródło: ANS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować