Pogoda - Sądeckie.pl28

Dzisiaj jest: 28. 02. 2021
Do końca roku: 306 dniKonstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości

Konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości

Jak informuje GDDKiA konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości. Jeszcze tylko 64 m i będzie gotowa.

 

Przeprawa przez rzekę Dunajec w Kurowie, to największa inwestycja mostowa w Małopolsce, której realizacja rozpoczęła się w lipcu 2019 r. Nowy most zaprojektowany został jako obiekt typu extradosed. Jego długość wyniesie 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

 

W zakresie inwestycji są także: budowa dwóch konstrukcji oporowych, zatok autobusowych, ekranu akustycznego, ciągów pieszo-rowerowych, przebudowa zjazdów indywidualnych, rozbiórka 3 przepustów drogowych i budowa nowych, adaptacja przyczółku istniejącego mostu na punkt widokowy, rozbiórka dojazdu do istniejącego mostu, budowa dróg serwisowych, kanalizacji, kanału technologicznego, przełożenie sieci teletechnicznej, wykonanie oświetlenia drogi oraz pełnej rekultywacji terenu zajętego pod zaplecze i plac budowy.

 

Koszt inwestycji to ponad 189 mln zł.

Konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości Konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości Konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości Konstrukcja mostu na rzece Dunajec w miejscowości Kurów ma już 540 m długości

Fot. GDDKiA

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować