Pogoda - Sądeckie.pl18

Dzisiaj jest: 18. 04. 2021
Do końca roku: 257 dni
Jakość Powietrza

Koronawirus. Nie żyje 67-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego

Koronawirus. Nie żyje 67-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego

Dzisiaj na terenie powiatu nowosądeckiego odnotowano 1 kolejne zakażenie wirusem SARS-CoV-2, a w mieście Nowy Sącz 1. Na Sądecczyźnie pojawiło się również 24 nowych ozdrowieńców. Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna wirusa którą jest  67-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Z kolei w regionie, w powiecie limanowskim są 2 nowe zachorowania. Pojawiła się także 3 ozdrowieńców.

 

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 66 osób. To 36 kobiet i 30 mężczyzn, w wieku od 4 do 79 lat, z powiatu nowotarskiego (17 osób), tatrzańskiego (9 osób), Krakowa oraz powiatów myślenickiego i suskiego (po 6 osób), powiatu krakowskiego (4 osoby), olkuskiego i wadowickiego (po 3 osoby), brzeskiego, limanowskiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów bocheńskiego, miechowskiego i nowosądeckiego (po 1 osobie). Aktualnie 9 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8794 osób.

 

Niestety PSSE poinformowała również o śmierci 67-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 156.

 

Z kolei wśród ozdrowieńców jest 31 kobiet i 23 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 85 lat, z Nowego Sącza (15 osób), powiatu nowotarskiego (11 osób), nowosądeckiego (9 osób), Krakowa (5 osób), powiatu tatrzańskiego (4 osoby), olkuskiego (3 osoby), limanowskiego i myślenickiego (po 2 osoby) oraz gorlickiego, miechowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6454 ozdrowieńców.

Źródło: MUW, fot. PSSE

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować