Koronawirus. Przybywa zakażonych w regionie

Koronawirus. Przybywa zakażonych w regionie

W województwie małopolskim pojawili się kolejni ozdrowieńcy i zakażeni. Dwa nowe zachorowania odnotowano dzisiaj m.in. w powiecie limanowskim.

 

Wśród ozdrowieńców są 2 kobiety i 7 mężczyzn, w wieku od 4 do 73 lat, z powiatu oświęcimskiego (3 osoby), Krakowa i powiatu myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: krakowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce jest 1106 ozdrowieńców.

 

Natomiast ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych osób. To 9 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 4 miesiące do 82 lat, z Krakowa (6 osób), powiatu oświęcimskiego (4 osoby), powiatów: chrzanowskiego i limanowskiego (po 2 osoby) oraz krakowskiego i proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie wszyscy przebywają w izolacji.


MUW poinformował również o śmierci 90-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 44.

 

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1616 osób.

 

Źródło: MUW

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować