Pogoda - Sądeckie.pl26

Dzisiaj jest: 26. 02. 2021
Do końca roku: 308 dniKradzież i ucieczka z pijanym kierowcą

Kradzież i ucieczka z pijanym kierowcą

Limanowscy Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy okradli dom jednorodzinny i uciekli z łupem samochodem osobowym marki Suzuki, którego kierujący miał ponad 2 promile alkoholu we krwi i cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

 

Sytuacja miała miejsce 28 lipca w Męcinie. Właściciel po powrocie do domu zauważył, że w jednym z okien jest wybita szyba. Od razu poinformował o całym zdarzeniu Policję.

 

Okazało się, że złodzieje ukradli m.in. telefon, telewizor, odtwarzacz DVD, a z garażu dwie lampy od ciągnika m-ki Zetor. Łącznie straty oszacowano na około 3 tys. zł.

 

Kilka godzin później policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 54, 33 oraz 46 lat podejrzanych o dokonani kradzieży z włamaniem, ponadto jeden z nich – 54-latek wbrew sądowemu zakazowi, posiadając Decyzję Starosty o cofnięciu uprawnień, kierował po drodze publicznej pojazdem m-ki Suzuki, znajdując się w stanie nietrzeźwości – badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży. Policjanci pracujący nad tą sprawą ustalili również czwartego mężczyznę, który również brał udział w tym zdarzeniu, a także to, że zatrzymani mężczyźni dokonali wielu innych podobnych czynów - informuje limanowska Policja.

 

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Sprawcom grozi do 10 lat więzienia.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować