Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Krótki spacer i mnóstwo śmieci. Wolontariusze posprzątali brzegi Popradu

Krótki spacer i mnóstwo śmieci. Wolontariusze posprzątali brzegi Popradu

W niedzielę,17 października odbyła się ostatnia wycieczka w ramach jesiennej edycji akcji "Dbam o Sądeckie". Wolontariusze spacerowali brzegiem Popradu w samym centrum Rytra i zebrali 37 worków śmieci plus kilka plastikowych wiaderek.

Na finał akcji dopisała pogoda. Słońce, szum Popradu i lasy mieniące się paletą barw. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie śmieci. Setki szklanych butelek, puszek po alkoholu, plastiku po wodach mineralnych, opakowania po słodyczach, a do tego ubrania, buty, czy materiały budowlane.


To wszystko znaleźli uczestnicy akcji podczas dwukilometrowego spaceru. Śmieci, które zostały przez zebrane, przekazano pracownikom Urząd Gminy Rytro.


Projekt „Dbam o Sądeckie” jest realizowany w ramach konkursu „Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym udzielonym przez Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu. Partnerem akcji jest Kryniczanka - Naturalna Woda Mineralna, która zapewnia uczestnikom akcji wodę do picia.


To była ostatnia wycieczka w ramach tegorocznej edycji akcji „Dbam o Sądeckie”. Wiosną wolontariusze ponownie wyruszą na górskie szlaki.


Źródło: Fundacja Nowe Kierunki

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować