Sądeckie.pl

Lubisz być na bieżąco z tym co sie dzieje na Sadecczyznie?

Zapisz Nasz Serwis w zakładkach i miej pewność stałego dostępu do rzetelnych informacji z Sądecczyzny.

Krynica-Zdrój rozbudowuje infrastrukturę. Kolejny parking gotowy

W Krynicy-Zdroju oddano do użytku nowy parking przy ulicy Kraszewskiego. To część szerszego planu rozwoju infrastruktury parkingowej, który ma poprawić komfort mieszkańców i turystów.

Krynica-Zdrój rozbudowuje infrastrukturę. Kolejny parking gotowy
Krynica-Zdrój rozbudowuje infrastrukturę. Kolejny parking gotowy. Fot. Burmistrz Piotr Ryba

W Krynicy-Zdroju przybyło nowych miejsc postojowych. Zakończyła się budowa parkingu przy ulicy Kraszewskiego, poniżej ulicy Halnej, który już został oddany do użytku mieszkańców.

Jak poinformował burmistrz Piotr Ryba, inwestycja jest elementem szerszego planu rozwoju infrastruktury parkingowej w mieście. Nowy parking ma poprawić dostępność miejsc postojowych w tej części Krynicy-Zdroju i odpowiedzieć na rosnące potrzeby zarówno mieszkańców, jak i turystów licznie odwiedzających uzdrowisko.

To jednak dopiero początek. Władze miasta zapowiadają kolejne realizacje tego typu nie tylko w bieżącym roku, ale także w kolejnych latach. Rozbudowa infrastruktury parkingowej ma być prowadzona systematycznie, tak aby zwiększyć funkcjonalność przestrzeni miejskiej i ułatwić poruszanie się po mieście.

Nowa inwestycja wpisuje się w działania samorządu, który stawia na stopniową poprawę komfortu życia mieszkańców oraz lepsze przygotowanie miasta na przyjmowanie turystów.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować