Krynica-Zdrój: Święto Kultury Myśliwskiej "Krynicki Hubertus"

W Krynicy-Zdroju po raz 10. odbyło się Święto Kultury Myśliwskiej "Krynicki Hubertus", w którym uczestniczyli marszałek województwa Witold Kozłowski oraz radna województwa Marta Mordarska.

Krynica-Zdrój: Święto Kultury Myśliwskiej "Krynicki Hubertus"

Tradycja myśliwska jest ważnym elementem polskiej kultury, a Państwa wkład w jej podtrzymanie jest niezwykle cenny. Szczególnie w Małopolsce, gdzie bardzo cenimy sobie dziedzictwo przeszłości i zwyczaje przekazane nam przez przodków, chcę podkreślić rolę środowisk związanych z Polskim Związkiem Łowieckim w podtrzymywaniu i popularyzacji tradycji myśliwskich - mówił w niedzielę Witold Kozłowski.


Z okazji 10. edycji wydarzenia, marszałek Witold Kozłowski wręczył organizatorom Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego brązowy Medal Polonia Mino.


Z okazji dzisiejszego spotkania, w dniu X Hubertusa Krynickiego, chcę przekazać Nowosądeckiemu Okręgowi Polskiego Związku Łowieckiego brązową nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego – Polonia Minor, jako wyraz uznania i podziękowań społeczności Małopolski dla Państwa działań na rzecz społeczności naszego regionu w zakresie troski o małopolską przyrodę, edukacji i kultury


Marszałek Małopolskie odznaczył także Krzyżem Małopolski Bogusława Rataja - łowczego okręgowego w Nowym Sączu oraz Romana Graja - członka Naczelnej Rady Łowieckiej.


Partnerem głównym X Krynickiego Hubertusa było Województwo Małopolskie.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować