Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Krzysztof Głuc - "Będziemy mocno wspierać Prezydenta w jego staraniach o reelekcję"

Krzysztof Głuc - "Będziemy mocno wspierać Prezydenta w jego staraniach o reelekcję"

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej członków „Porozumienia” Jarosława Gowina po raz kolejny została poruszona kwestia majowych wyborów i trwającej właśnie kampanii prezydenckiej.


Przewodniczący zespołu programowego „Porozumienia” na Sądecczyźnie, Krzysztof Głuc zaznaczył, że partia będzie się mocno włączała w działania związane z kampanią wyborczą prezydenta Andrzeja Dudy.

 

Porozumienie Jarosława Gowina bardzo mocno zdecydowało się wspierać pana prezydenta w jego staraniach o reelekcje. W tym tygodniu we wszystkich strukturach „Porozumienia”, we wszystkich miejscach w Polsce, gdzie „Porozumienie” działa, a są to wszystkie praktycznie województwa i powiaty odbywają się konferencje prasowe, na których są prezentowane działania „Porozumienia” i przedstawiane argumenty, które także są istotne z punktu widzenia tej kampanii wyborczej.

 

"Porozumienie" zdecydowało się poprzeć kandydaturę Andrzeja Dudy, bo tylko dobra współpraca pomiędzy głową państwa, a rządem pozowli osiągnąć sukces i zrealizować wiele reform.

 

Zdecydowaliśmy się poprzeć pana prezydenta w reelekcji uznając, że jest to realizacja pewnego testamentu politycznego Jarosława Kaczyńskiego. To kwestia kontynuowania reform w Polsce i tak naprawdę wiele z nich powinno zostać zrealizowanych. Dotyczą one życia społecznego i politycznego. Jesteśmy przekonani, że tylko dobra współpraca pomiędzy prezydentem i rządem pozwoli osiągnąć sukces i zrealizować wiele reform - powiedział Krzysztof Głuc.

 

Przewodniczący "Porozumienia" mówił o kierunku, który wytyczył Andrzej Duda w polskiej polityce poprzez szereg zmian i współpracy rządu z prezydentem. Reformy, które wspiera prezydent dotyczą m.in. rodziny (500+), emerytów (emerytura plus, przywrócenie wieku emerytalnego) oraz życia gospodarczego (zmniejszenie CIT oraz obciążeń podatkami dochodowymi osoby fizyczne).

 

Tego typu rozwiązania trzeba wzbogacać w kolejne np. te związane z ochroną środowiska czy wspieraniem przedsiębiorców. Ważna jest też polityka zagraniczna Andrzeja Dudy, czyli wzmacnianie relacji z USA, kontrakty na zakup broni, stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce oraz regularne ćwiczenia z partnerami z NATO. 

 

Bardzo istotnym elementem tej polityki jest zrealizowanie projektu, dokończenie gazoportu i kontrakty na dostawę gazu statkami do Polski. Prezydent Andrzej Duda odbył ponad 100 wizyt zagranicznych. Przyjął ponad 73 głowy państwa oraz szefów rządu. Jest aktywnym uczestnikiem polityki europejskiej odbywając wiele spotkań i prowadząc rozmowy na poziomie szefów państw i rządów - kontynuował.

 

Andrzej Duda kładzie duży nacisk na trwanie w koncepcji integracji europejskiej. Jest zwolennikiem obecności Polski w UE. Kontynuuje wizje strategicznego rozwoju Polski. Reaktywował Narodową Radę Rozwoju, którą zapoczątkował prezydent Lech Kaczyński.

 

Krzysztof Głuc wyraził nadzieję, że podejmowane działania przysłużą się temu, aby prezydent na Sądecczyźnie uzyskał równie dobry wynik jak w ostatnich wyborach. 

 

W tegorocznych wyborach podejmowane będą działania, które przysłużą się temu, aby również na ziemi sądeckiej ten wynik był dobry tradycyjnie. W ostatnich wyborach prezydent Andrzej Duda miał bardzo dobre wyniki i mamy nadzieję że teraz będzie podobnie.

 

Dodał, że kampania, która się rozwija jest pozytywna.

 

Chcemy zaapelować do wszystkich Polaków, aby tak właśnie patrzeć na tą kampanię, która powinna być momentem dyskusji o przyszłości Polski, o tym, jakiej Polski chcemy.

 

Jarosław Baziak opowiedział o działaniach, które są teraz prowadzone przez „Porozumienie”. Od kilku tygodni na Sądecczyźnie są zbierane podpisy poparcia dla prezydenta Andrzeja Dudy. Prowadzone są również liczne działania agitacyjne w terenie. 

 

Jeżeli chodzi o Sądecczyznę od kilku tygodni skupiamy się przede wszystkim na zbiórce podpisów. Można je składać tradycyjnie tutaj w Biurze Poselskim pana ministra Andrzeja Guta Mostowego, ale jesteśmy też obecni w terenie. Można nas zauważyć w Nowym Sączu, czy to na maślanym Rynku, czy Rynku, na ul. Jagiellońskiej, Plantach, ale nie ograniczamy się tylko do miasta. Jesteśmy obecni również w innych gminach, w powiecie nowosądeckim, ale również i w samym okręgu począwszy od Limanowej i powiatu limanowskiego, aż do Gorlic i powiatu gorlickiego - powiedział Jarosław Baziak.

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować