Pogoda - Sądeckie.pl

6

Dzisiaj jest: 06. 12. 2021 Do końca roku: 25 dni
Jakość Powietrza:

Która szkoła jest najbardziej proekologiczna w Polsce?

Która szkoła jest najbardziej proekologiczna w Polsce?

I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach otrzymało tytuł najbardziej proekologicznej szkoły w Polsce.

Celem konkursu „Ekobohaterzy”organizowanego w całym kraju przez Główny Instytut Górnictwa, była promocja proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. Jego uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą, umiejętnościami poszukiwania informacji oraz kreatywnością.


Wszystkie te cechy posiada ekipa Ekobohaterów z Kromera, w skład której weszli: Ewelina Basista, Justyna Hudzik, Marta Jankowska, Maria Jarkiewicz, Patrycja Maniak, Kamila Sekuła, Sebastian Stec, Sylwia Ślusarczyk i Urszula Ziomek. Wszyscy uczęszczają do klasy o profilu psychologiczno-społecznym z rozszerzoną biologią. Ich działania wspierała Magdalena Semla-Kurzawa.


Sami o sobie mówią: Jesteśmy zgraną grupą znajomych z różnorodnymi zainteresowaniami i umiejętnościami, których łączy jeden,wspólny cel i misja. Pragniemy, edukować ludzi w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Te tematy, nam młodym ludziom, są w dzisiejszych czasach szczególnie bliskie. Wierzymy, że do nas należy przyszłość Ziemi, dlatego już dziś powinniśmy zacząć o nią dbać i zachęcać do tego innych.


W ramach swoich działań Ekobohaterzy przeprowadzili m.in. happenig na gorlickim rynku.


Jestem dumna z naszej młodzieży, z ich dojrzałego postrzegania świata, pomimo młodego wieku. – mówi Starosta Gorlicki Maria Gubała. Tym młodym ludziom nie jest wszystko obojętne. My dorośli możemy i powinniśmy brać z nich przykład, z ich zapału i wiary w to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Całej ekipie Ekobohaterów serdecznie gratuluję tego zaszczytnego tytułu. Słowa uznania kieruję również pod adresem pani Magdaleny Semli-Kurzawy, która nieustannie ich wspiera w działaniu i daje motywację do osiągania kolejnych sukcesów – dodaje na zakończenie.


Źródło: Powiat Gorlicki, fot. I LO im. M. Kromera w Gorlicach

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować