Kulturalna uczta w w hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach

3 lutego w hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach odbyła się Gala Noworoczna. W hali zgromadziło się kilkaset osób, które z radością wysłuchały koncertu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz czterech solistów.

Kulturalna uczta w w hali Powiatowego Centrum Sportu w Marcinkowicach
To była uczta dla ucha i oczu! – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Piękny koncert, rewelacyjni wykonawcy i wspaniała publiczność! I to wszystko dzisiaj w Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach! Właśnie zakończyła się, długo oklaskiwana i wielokrotnie bisowana Gala Noworoczna, którą zorganizowaliśmy w PCS w Marcinkowicach. Muszę z dumą przyznać, że chociaż robiliśmy to po raz pierwszy - wszystko zostało przygotowane na najwyższym poziomie! Dziękuję wszystkim, którzy czuwali nad przebiegiem tej imprezy. Cieszę się, że nasza propozycja spędzenia wieczoru przy dźwiękach muzyki filmowej i operetkowej spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem mieszkańców gminy Chełmiec i całego Powiatu. Do zobaczenia za rok!


Podczas spotkania, starosta Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec wręczyli statuetkę Złotego Jabłka Sądeckiego Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej „w podziękowaniu za dotychczasową współpracę oraz promowanie kultury i obecność w życiu artystycznym Sądecczyzny”. Odebrał ją szef sądeckich pograniczników gen. bryg. SG Stanisław Laciuga i ppłk Leszek Mieczkowski – dyrygent Orkiestry.


Ponadto, starosta przyznał Nagrodę Specjalną dla Anny Gromali - w podziękowaniu za promocję Sądecczyzny oraz gratulacje i wyrazy uznania za zwycięski występ w realizowanym przez Telewizję Polską programie „Szansa na sukces”. Wraz z przewodniczącym RPN Romanem Potońcem przekazał artystce czek w wysokości 2000 złotych.


W koncercie wystąpili: Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, która zaprezentowała utwory muzyki klasycznej, filmowej i operetkowej. Orkiestrze towarzyszyli soliści: Iwona Chruślicka – sopran, Natalia Zabrzeska-Borowiec – sopran, Stanisław Duda – baryton oraz Tomasz Jarosz. Galę prowadził Stefan Münch.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować