Pogoda - Sądeckie.pl

30

Dzisiaj jest: 30. 11. 2021 Do końca roku: 31 dni
Jakość Powietrza:

Kwalifikacja wojskowa w powiecie nowosądeckim zakończona

Kwalifikacja wojskowa w powiecie nowosądeckim zakończona

Ponad trzy miesiące trwała kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiat Nowosądecki razem z Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu. Na wezwanie stawiło się 2448 mężczyzn i 70 kobiet. Dzisiaj podsumowano akcję.

W tym roku, obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegali mężczyźni urodzeni w 2002 roku, mężczyźni urodzeni w latach 1997-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, osoby urodzone w latach 2000-2001, które zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria zdolności B), kobiety urodzone w latach 1997-2002, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 kończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach, m.in. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo oraz osoby, które ukończyły 18 lat i nie ukończyły 24 lat życia oraz zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.


W imieniu starosty Marka Kwiatkowskiego bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tegorocznej kwalifikacji - mówił wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk. – Wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Dziękuję również lekarzowi Robertowi Gajewskiemu i pielęgniarce Annie Gondek.


Pracownikom podziękowali również: mjr Zbigniew Gacek - szef wydziału rekrutacji WKU, ppłk Henryk kiełbasa - Komendant WKU i Anna Bober - referent ds. rekrutacji WKU. Kwalifikację przygotowali m.in. pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod kierownictwem Ryszarda Wąsowicza.


Źródło: SPNS, fot. Maria Olszowska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować