Pogoda Nowy Sącz

4

Dzisiaj jest: 04. 10. 2022 Dni od początku roku: 276 Dni do końca roku: 88
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Łabowa: Znęcał się nad żoną i znieważył Policjantów. Agresywny 55-latek tymczasowo aresztowany

Łabowa: Znęcał się nad żoną i znieważył Policjantów. Agresywny 55-latek tymczasowo aresztowany

Decyzją sądu, który zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, 55-letni mieszkaniec Sądecczyzny najbliższe dwa miesiące spędzi za kratami. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną oraz znieważenie i użycie przemocy wobec policjantów.

17 maja br. policjanci z Posterunku Policji w Nawojowej zostali skierowani na interwencję domową na terenie gminy Łabowa. Na miejscu mundurowi zastali nietrzeźwego agresywnego 55-latka, który nie zważając na obecność funkcjonariuszy ubliżał oraz groził swojej żonie. Ponadto, gdy policjanci wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem, ten zaczął kierować swoją agresję także w ich stronę.


55-latek został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znęcania się nad rodziną, znieważenia interweniujących policjantów oraz zmuszania ich przemocą do zaniechania prawnej czynności podczas interwencji.


19 maja br. Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna po czynnościach trafił prosto do zakładu karnego, gdzie zgodnie spędzi najbliższe 2 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMPNS, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować