Pogoda Nowy Sącz

19

Dzisiaj jest: 19. 08. 2022 Dni od początku roku: 230 Dni do końca roku: 134
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Lekcje Przedsiębiorczości dla uczniów szkół z Nowego Sącza

Lekcje Przedsiębiorczości dla uczniów szkół z Nowego Sącza

W ramach tygodnia przedsiębiorczości w Nowym Sączu zostały zorganizowane warsztaty, w których wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Budowlanych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych. Organizatorami spotkania był Urząd Miasta oraz Sądecki Urząd Pracy.

 

Lekcje Przedsiębiorczości prowadziła dyrektor Alina Marek wraz z pracowniikami Wydziału Przedsiębiorczości i Funduszy Zewnętrznych oraz Anita Kałyniuk, doradca zawodowy z Sądeckiego Urzędu Pracy. 

 

W trakcie spotkania młodzież dowiedziała się w jakim zakresie władze miasta wspierają rozwój lokalnej przedsiębiorczości oraz poznała zasady uruchomienia i prowadzenia własnej firmy wraz z praktyczną prezentacją Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. 

 

Prowadzący warsztaty przekazali uczniom informacje o różnorodnych formach wsparcia oferowanych przez urząd pracy oraz jak przedsiębiorcom – pracodawcom oraz osobom zakładającym firmę może pomóc ta instytucja.

 

W praktycznej części spotkania młodzież poznała procedurę rejestracyjną firmy w ramach tzw. „jednego okienka”. Uczniowie mogli samodzielnie zarejestrować fikcyjną firmę i poznać praktyczne możliwości wykorzystania rejestru publicznego (CEIDG), gdzie rejestrowane są firmy osób fizycznych.

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować