Limanowa: Miał ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki reakcji świadka

Limanowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego dzięki zgłoszeniu mężczyzny, który mając podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu natychmiast powiadomił Policję. 39-latek miał ponad 2 promile alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Limanowa: Miał ponad 2 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca został zatrzymany dzięki reakcji świadka

21 maja br., o godzinie 15 policjanci zostali wezwani na ul Lipową w Limanowej, gdzie w samochodzie marki Peugeot Boxer z włączonym silnikiem siedział mężczyzna, który zachowywał się wulgarnie wobec przechodzących osób. Interweniujący funkcjonariusze w samochodzie zastali za kierownicą 39-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, a na fotelu pasażera 36-kobietę. Jak się okazało, oboje byli nietrzeźwi.


Kierowca peugeota miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyźnie może grozić do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Do policyjnej celi trafiła również 36-letnia kobieta, która została zatrzymana do wytrzeźwienia.


Policjanci dziękują za wzorową postawę świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze.


Źródło: KPPL, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować