Limanowscy policjanci podsumowali akcję "Trzeźwy kierowca". Dwóch kierujących prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu

Wczoraj policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana jest na badanie stanu trzeźwości jak największej liczby kierujących pojazdami, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami będących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Limanowscy policjanci podsumowali akcję "Trzeźwy kierowca". Dwóch kierujących prowadziło pojazdy pod wpływem alkoholu

27 grudnia br. policjanci z limanowskiej komendy przebadali ponad 400 kierowców i zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. O godzinie 7:00 w miejscowości Mordarka zatrzymany do kontroli 28-latek kierował pojazdem marki Seat, badanie wykazało 1 promil alkoholu.


O godzinie 15:30 w Mszanie Dolnej na ul Orkana funkcjonariusze zatrzymali samochód marki Volkswagen Touran, którego 37-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego również był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,2 promila alkoholu w organizmie. Nietrzeźwym kierującym zatrzymano prawo jazdy.


Kolejny raz apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. 


Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione!


Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować