Limanowscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach. Odnotowali 11 kolizji i 2 wypadki. 2 osoby zostały ranne

Od Wielkiego Piątku do "lanego poniedziałku" na drogach powiaty limanowskiego odnotowano 11 kolizji i 2 wypadki, w wyniku których 2 osoby zostały ranne.

Limanowscy policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach. Odnotowali 11 kolizji i 2 wypadki. 2 osoby zostały ranne

Jak co roku, w czasie trwania długiego świątecznego weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu oraz osób podróżujących przez nasz teren. Funkcjonariusze skrupulatnie sprawdzali stan trzeźwości kierowców oraz prędkość z jaką się poruszali. W okresie 29 marca do 1 kwietnia br. na drogach powiatu limanowskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, w których ranne zostały dwie osoby i odnotowano 11 kolizji drogowych – w tym 2 z udziałem nietrzeźwych kierujących.

Do wypadków doszło w sobotę 30 marca. O godz. 13:30 w miejscowości Słopnice 54-letni kierujący motocyklem marki Yamaha wykonują manewr obronny w celu uniknięcia zderzenia z psem, który wbiegł na jezdnię, stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do jego wywrócenia. Kierujący został zabrany do szpitala, był trzeźwy. Do drugiego wypadku doszło o godzinie 17:10 w miejscowości Dobra. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 31-letnia kierująca samochodem osobowym marki Opel, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwnego kierunku kierującemu motocyklem marki Ducati. W wyniku zdarzenia 46-letni motocyklista z ciężkimi obrażeniami został zabrany do szpitala. Kierująca była trzeźwa. Policjanci z KP w Tymbarku ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tych zdarzeń.

Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. Podczas długiego weekendu doszło do dwóch kolizji z udziałem nietrzeźwych kierujących:

W piątek 29 marca o godzinie 14:30 w miejscowości Łukowica, kierujący pojazdem marki Audi A4 doprowadził do kolizji z pojazdem marki Ford, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili, iż sprawca tego zdarzenia prawdopodobnie był 28-letni mieszkaniec gminy Łukowica. Mężczyzna uciekł, bo był nietrzeźwy - podczas zatrzymania badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi zatrzymali mu również prawo jazdy.

W sobotę 30 kwietnia o godzinie 3:15 w miejscowości Laskowa kierujący pojazdem marki Seat Leon stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie. 21-letni mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie. Kierujący wraz z pasażerem zostali zabrani do szpitala. Po badaniach 21-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi znaleźli przy nim środki odurzające w postaci prawdopodobnie marihuany (0,3 g). Pobrano mu również krew na obecność środków odurzających i zatrzymano prawo jazdy. Sprawą nietrzeźwych kierujących zajmie się teraz sąd.

W minionym roku podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu limanowskiego odnotowano 6 kolizji drogowych. 

Źródło: KPPL

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować