Pogoda - Sądeckie.pl

23

Dzisiaj jest: 23. 10. 2021 Do końca roku: 69 dni
Jakość Powietrza:

Limanowscy policjanci zatrzymali w trakcie weekendu aż 4 pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 3 promile

Limanowscy policjanci zatrzymali w trakcie weekendu aż 4 pijanych kierowców. Rekordzista miał  ponad 3 promile

W miniony weekend policjanci zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W sobotę 21 sierpnia br. o godzinie 19:00 w miejscowości Jurków, po zgłoszeniu obywatela który widząc dziwne zachowanie kierującego podejrzewał, iż może być nietrzeźwy, policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem marki Volvo w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości wykazało 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto prawdopodobnie ten mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z zaparkowanym pojazdem marki VW. 29-latek został zatrzymany w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w nowosądeckiej komendzie.


22 sierpnia w niedzielę o godzinie 9:35 w miejscowości Pisarzowa policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Subaru Impreza. 64-letni mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości - badanie wykazało 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Tego samego dnia o godzinie 10:30 w miejscowości Męcina, mundurowi zatrzymali kierującego motocyklem marki Honda. Podczas czynności funkcjonariusze ustalili, iż 54-letni kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz znajduje się w stanie nietrzeźwości - 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.


Kolejnego nietrzeźwego w tym dniu policjanci zatrzymali o godzinie 12:00 w miejscowości Wilkowisko. 36-letni kierujący pojazdem marki Opel miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu, mężczyźni mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.


Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości również grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna.


Policjanci apelują o zachowanie trzeźwości za kierownicą, natomiast do rodziny i osób postronnych apelują, aby nie wahali się reagować w sytuacjach, gdy widzą, że za kierownicę wsiada nietrzeźwy.


Źródło: KPPL, fot. policja.pl

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować