Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu z certyfikatem „Dobrze zaprojektowanej Szkoły”

LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu z certyfikatem „Dobrze zaprojektowanej Szkoły”

Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu po raz kolejny otrzymało certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” i znalazło się na mapie ogólnopolskich placówek, które podejmują ambitne wyzwania edukacyjne. To z kolei umożliwia uczniom odkrywanie pasji i twórcze doskonalenie kompetencji.

Zakwalifikowaliśmy się do ogólnopolskiego konkursu ze względu na realizowany u nas projekt biologiczny „zielonej klasy”, który koordynuje nauczycielka Aneta Mamala – mówi dyrektor starosądeckiego Liceum Krzysztof Szewczyk. - Szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności swoich uczniów. Mamy też swoje miejsce na mapie „Dobrze zaPROJEKTowanej edukacji”.


Certyfikat „Dobrze zaprojektowanej Szkoły” stanowi wyjątkową nagrodę dla placówek, które inicjują ambitne wyzwania edukacyjne oraz umożliwiają twórcze doskonalenie kompetencji na miarę 21. wieku.


Przyznany tytuł stanowi potwierdzenie, że szkoła podchodzi do edukacji w sposób nowoczesny, jest otwarta na inicjatywy uczniów, tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów, wprowadza niestandardowe formy nauki motywując uczniów do większej aktywności oraz jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej – dodaje dyrektor Krzysztof Szewczyk.


Honorowy patronat na konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska i Ministerstwo Cyfryzacji.


Źródło: SPNS, fot. LO Stary Sącz

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować