Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła

Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła

Zmodernizowany został odcinek o długości blisko 500 m.b.

 

W ramach zadania została m.in.: przebudowana sieć energetyczna i gazowa, przeprowadzone roboty rozbiórkowe i ziemne, wykonane odwodnienie drogi, dolna warstwa podbudowy oraz jej stabilizacja, górna warstwa podbudowy wraz położeniem nawierzchni asfaltowej, zjazdy, chodnik, oświetlenie uliczne oraz oznakowanie pionowe i poziome.

 

Koszt inwestycji to ponad 1,38 mln zł, z czego ponad 1 mln zł stanowiła kwota dofinansowania w ramach programu Fundusz Dróg Samorządowych.

 

To bardzo duża i kosztowna inwestycja, ale dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych udało się ją zrealizować. Powstała nie tylko droga, ale i chodnik z oświetleniem, co poprawi i komfort i bezpieczeństwo pieszych, a przede wszystkim dzieci. Przebudowana droga pięknie wpisuje się w otoczenie szkoły podstawowej i kościoła. Jak widać na zdjęciach wysiłek się opłacił. Wciąż mamy sporo do zrobienia, ale wierzę, że w następnych latach, korzystając ze wsparcia środków zewnętrznych, przebudujemy kolejne odcinki dróg gminnych – podkreśla wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek.

Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła Łososina Dolna: zakończyła się przebudowa drogi gminnej Żbikowice – Szkoła

Fot. Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować