Pogoda Nowy Sącz

1

Dzisiaj jest: 01. 12. 2022 Dni od początku roku: 334 Dni do końca roku: 30
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Małopolska kapsuła czasu w Grybowie

Małopolska kapsuła czasu w Grybowie

Jest takie miejsce na ziemi, w Małopolsce, gdzie można przenieść się w czasie. Poznać historię kultury średniowiecznej, spotkać się z bohaterami tamtych czasów. Mowa o Zamku Stara Baśń w Grybowie.

Od 18 do 24 lipca w Grybowie odbywał się Międzynarodowy Festiwal Kultury "Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej". W ostatnim dniu wydarzenia uczestniczył Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.


Bardzo dziękuję za zaproszenie na to ciekawe wydarzenie, gdzie teraźniejszość spotyka się z przeszłością. Cieszę się, że wspieramy takie inicjatywy, podczas których atrakcje czekają na wszystkich, niezależnie od wieku. Dzięki takim wydarzeniom można nie tylko miło spędzić czas, ale dowiedzieć się wielu ciekawych historii - mówił marszałek Witold Kozłowski.


Międzynarodowy Festiwal Kultury "Dawno, dawno temu na ziemi sądeckiej" w Zamku Stara Baśń w Grybowie otrzymało wsparcie w ramach konkursu Mecenat Małopolski 2022.


Historia związana z Zamkiem Stara Baśń nawiązuje do XIII-wiecznych najazdów mongolskich na tereny polskie. Historycy wymieniają 149 najazdów mongolsko – tatarskich na ziemie polskie, ale szczególnie trzy z nich wywarły wpływ na nasze dzieje. W rekonstrukcji Grodu Stara Baśń historia przeplata się z legendą, dlatego nie możemy jej nazwać wierną kopią wydarzeń sprzed 800 lat.


Więcej informacji na temat Zamku Stara Baśń tutaj.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować