Pogoda - Sądeckie.pl

24

Dzisiaj jest: 24. 10. 2021 Do końca roku: 68 dni
Jakość Powietrza:

Małopolska: Policja otrzymała 10 Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego. Jeden trafił do sądeckiej komendy

Małopolska: Policja otrzymała 10 Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego. Jeden trafił do sądeckiej komendy

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie odebrała dziesięć Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego (APRD). Pojazdy zakupiono w ramach przedsięwzięcia KGP „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Chodzi o Volkswageny Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Pojazd wykorzystywany będzie w zakresie obsługi zdarzeń drogowych.


Samochody wyposażono w m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „UWAGA WYPADEK” oraz maszt świetlny. Wewnątrz znajduje się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych (zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne). Na wyposażeniu samochodu znajduje się także agregat prądotwórczy.


Dwa pojazdy APRD trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, po jednym samochodzie otrzymały: komendy miejskie w Tarnowie i Nowym Sączu oraz komendy powiatowe w Krakowie, Myślenicach, Nowym Targu, Oświęcimiu i Wadowicach a także Komisariat Autostradowy Policji.


Obecnie trwają szkolenia z obsługi pojazdów.


Źródło: Policja Małopolska

Co sądzisz o tym wydarzeniu

0

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować