Małopolska: Ponad 190 tys. zł na wsparcie zdolnych filmowców

194 tys. zł to pula tegorocznej edycji konkursu, w ramach którego Województwo Małopolskie i Gmina Miejska Kraków wspierają zdolnych filmowców.

Małopolska: Ponad 190 tys. zł na wsparcie zdolnych filmowców

W ramach Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form przyznawane są nagrody dla projektów filmów nie dłuższych niż 45 minut i budżecie nie wyższym niż 400 tys. zł, których scenariusze powiązane są z Województwem Małopolskim lub Krakowem poprzez temat, a także osoby twórców lub miejsce akcji oraz produkcji z udziałem lokalnych twórców lub realizatorów. Zadaniem Funduszu jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych. Organizatorem konkursu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem merytorycznym - Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.


Tegoroczna pula nagród wynosi 194 tys. zł. Nagrody, finansowane z budżetu Województwa Małopolskiego i budżetu Gminy Miejskiej Kraków, są przyznawane w 4 kategoriach:

- kategoria poniżej 25 tys. zł,

- kategoria poniżej 50 tys. zł do 25 tys. zł,

- kategoria poniżej 100 tys. zł do 50 tys. zł,

- kategoria od 194 tys. zł do 100 tys. zł.


Nabór do tegorocznej edycji konkursu trwa do 5 czerwca. Wnioski, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, należy przesyłać w wersji elektronicznej, w dwóch folderach: w jednym w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.), w drugim - w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://mffmf2023.kbf.krakow.pl/, w terminie do 5 czerwca do północy.


Zachęcam do udziału w konkursie wszystkich filmowców chcących realizować swoje produkcje w naszym regionie. Zapraszamy Państwa do Małopolski, która z pewnością zainspiruje i stanie się wdzięcznym plenerem dla twórczych pomysłów - mówi Iwona Gibas z zarządu województwa.


Aktualny Formularz Wniosku Konkursu wraz z wymaganymi załącznikami udostępnia się na stronie internetowej Krakow Film Commission.


Źródło: UMWM

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować