Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Małopolska przekaże 100 tyś dla sześcioraczków

Małopolska przekaże 100 tyś dla sześcioraczków

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego podczas posiedzenia na 10-ej sesji, podjęli jednogłośnie uchwałę o przekazaniu 100 tysięcy złotych dla rodziny sześcioraczków z Tylmanowej.

 

„ Kierujemy w stronę rodziny z Tylmanowej serdeczne myśli, ale także konkretne wsparcie. Wychowanie dzieci to piękne wyzwanie, wymagające od rodziców zaangażowania i cierpliwości. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli im jeszcze pełniej cieszyć się tym niezwykłym czasem. Chcemy podjąć dalsze działania, które zapewnią długofalowe wsparcie, bo wiemy, że pomoc będzie potrzebna przez kolejne lata. Życzymy im wiele szczęścia i radościz pierwszych wspólnych chwil - mówiła Marta Malec-Lech z zarządu województwa.”

 

Pieniądze zostaną przekazanie gminie Ochotnica Dolna ( na terenie której mieszkają szczęśliwi rodzicie ), a następnie przekazane rodzicom Filipa, Tymona, Zosi, Kai, Malwiny i Neli.

 

Jak podkreśla marszałek województwa Witold Kozłowski 

 

„W Małopolsce jest tradycją, że pierwsze bliźnięta urodzone w każdym kolejnym roku kalendarzowym otrzymują wsparcie województwa. Nie mogliśmy więc pominąć tak niezwykłego wydarzenia, jak przyjście na świat sześcioraczków. Gratulacje i serdeczne słowa to miłe gesty, którym powinna towarzyszyć realna pomoc – dlatego zdecydowaliśmy o przekazaniu rodzinie kwoty 100 tys. zł. Liczymy, że ułatwi to rodzicom odnalezienie się w nowej sytuacji”
 

Źródło : UMWM 

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować