Pogoda - Sądeckie.pl7

Dzisiaj jest: 07. 05. 2021
Do końca roku: 238 dni
Jakość Powietrza

Marcin Budziński zwycięzcą 22. memoriału im. Henryka Łasaka w Limanowej

Marcin Budziński zwycięzcą 22. memoriału im. Henryka Łasaka w Limanowej

8 sierpnia na terenie powiatu limanowskiego 67 zawodników rywalizowało podczas 22. Międzynarodowego Memoriału im. Henryka Łasaka.

 

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Małopolskiego. Sportowcom na mecie, w imieniu marszałka województwa Witolda Kozłowskiego, pogratulowali: radny Grzegorz Biedroń oraz poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk. W ceremonii dekoracji kolarzy uczestniczyła także minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

Tegoroczny wyścig kolarski 22. Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Łasaka wygrał reprezentant Wibatechu Merx Marcin Budziński, drugie miejsce na podium zajął Piotr Pękala, a jako trzeci na metę w Limanowej dojechał Szymon Tracz. Zawodnicy przemierzyli trasę o długości 149 km.

 

Trasa tegorocznego wyścigu – który po raz pierwszy zorganizowano na Limanowszczyźnie – była niezwykle trudna m.in. z uwagi na przewyższenia, jakie mieli do pokonania sportowcy. Pogoda też dawała się we znaki - było upalnie. Lejący się żar z nieba był powodem, dla którego ogromna część zawodników nie dotarła do mety. W efekcie z 67 startujących linię mety przekroczyło 10 zawodników.

 

Memoriał był także okazją do spotkania wychowanków Henryka Łasaka – wybitnego trenera kolarstwa. Wśród nich był m.in. Ryszard Szurkowski – legenda polskiego kolarstwa.

 

Podczas wydarzenia wręczono Medale Towarzystwa Olimpijczyków Polskich za zasługi wniesione w popularyzację ruchu olimpijskiego w Polsce. Jeden z nich otrzymał marszałek Witold Kozłowski.

 

Warto przypomnieć, że memoriał Henryka Łasaka to najwyżej klasyfikowany jednodniowy wyścig kolarski rozgrywany w Polsce. Ten prestiżowy wyścig od lat jest zaliczany do najważniejszych wydarzeń w międzynarodowym kalendarzu kolarskich imprez. Wyścig każdego roku cieszy się ogromną popularnością. W tym roku rolę gospodarza przejęła Limanowa. Województwo Małopolskie jako partner główny memoriału przeznaczył na to wydarzenie 50 tys. zł.

 

Źródło i fot.: UMWM

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować