Pogoda - Sądeckie.pl19

Dzisiaj jest: 19. 04. 2021
Do końca roku: 256 dni
Jakość Powietrza

Miasto otrzymało środki finansowe z Funduszu Inwestycji Samorządowych w kwocie ponad 6,9 mln zł

Miasto otrzymało środki finansowe z Funduszu Inwestycji Samorządowych w kwocie ponad 6,9 mln zł

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał dzisiaj na ręce włodarzy miasta Nowego Sącza symboliczny czek informujący o przyznanej kwocie dofinansowania z Funduszu Inwestycji Samorządowych.


Fundusz Inwestycji Samorządowych, to program zapisany w Tarczy Antykryzysowej 4.0 jako wymierne wsparcie dla samorządów w rożnej wysokości. Dofinansowanie zależne jest od dwóch zasadniczych algorytmów. Pierwszy to stopień zaawansowania inwestycyjnego, jeśli chodzi o budżet samorządu, a drugi to poziom zamożności tego samorządu – powiedział wojewoda.


W oparciu o ten algorytm dla Nowego Sącza została wyliczona kwota w wysokości ponad 6,9 mln zł.


W skali całego kraju to 6 mld zł, z czego 5 mld to jest wsparcie dla gmin, a 1 mld dla powiatów. Jeśli chodzi o Małopolskę to poziom dofinansowania to 1,5 mld zł, które trafiają do samorządów – mówi Piotr Ćwik.


Po stronie samorządów pozostaje do wykonania tylko jedna prosta operacja. Poprzez aplikacje, która niedługo zostanie im udostępniona będę one składały wniosek i odpowiedzią na niego będzie przekazanie pieniędzy na wskazany przez samorząd rachunek bankowy.


Kwota uzyskanego dofinansowania może zostać przeznaczona na uzupełnienie wkładu własnego do realizowanych już zadań albo tych, które mają się rozpoczynać lub na realizacje zadań inwestycyjnych. Co ważne kwota ta może być wydatkowana w roku następnym.


To wielkie wsparcie dla mieszkańców przez ręce samorządów. Myślę, że będą te pieniądze dobrze wydatkowane na potrzeby mieszkańców Nowego Sącza. Cieszy fakt, że rząd tak wspiera lokalne samorządy. Być może z tych środków uda się wybudować tą czasową przeprawę, która jest tak potrzebna dla mieszkańców Nowego Sącza, ale i sąsiednich gmin – dodaje Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

 

Fot. MUW

Co sądzisz o tym wydarzeniu?

0

Zobacz Również

Komentarze

Zaloguj sie aby komentować