Międzynarodowe wojaże uczniów ZSP w Krynicy-Zdroju

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju przebywają właśnie w Grecji biorąc udział w „Zielonej Szkole”. Mieszkają w Neo Panteleimonas na Riwierze Olimpijskiej, a zakwaterowani zostali w Hotelu Athina.

Międzynarodowe wojaże uczniów ZSP w Krynicy-Zdroju

- Zwiedziliśmy już Ateny - największe miasto Grecji, jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej i zarazem dziesiąty co do wielkości zespół miejski w Unii Europejskiej. Zdobyliśmy Akropolis, co zrobiło na naszych uczniach ogromne wrażenie - mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. - W planach mamy zabytkowe Saloniki i Meteory, malowniczy masyw górski Olimp oraz Zamek Platamon u wybrzeża Morza Egejskiego. Nie zabraknie zajęć integracyjnych, szkoleniowych, czy rozwijających kompetencje językowe uczniów, a przed uczestnikami odkrywania tajników kultury śródziemnomorskiej.


 W roku 2022/2023 szkoła będzie realizować projekt Erasmus+ „Z kompetencjami w świat!” Jego głównym założeniem jest zagraniczna mobilność, podczas której uczniowie LO wezmą udział we wspólnych zajęciach, warsztatach i ćwiczeniach z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej.


- Pozwolą one rozwinąć kompetencje kluczowe - w zakresie wielojęzyczności, kompetencji cyfrowych oraz w przedsiębiorczości - mówi kierownik praktyk Magdalena Czyżykiewicz.- Po raz kolejny otrzymaliśmy akredytację w Programie Erasmus+ na lata 2021-2027 dla klas technikum, co pozwoli na wyjazdy zagraniczne uczniów i odbywanie zagranicznych praktyk zawodowych.


Wyjazdy dla klas LO i Technikum zaplanowane są na październik 2022 roku, a uczniowie tym razem pojadą do słonecznej Italii.


Szczegóły na stronie https://zspkrynica.pl/erasmus/


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować