Mieszkańcy Skrzętli-Rojówki mają kolejną wyremontowaną drogą

Przebudowa drogi gminnej nr 292647K Skrzętla - Kłodne w miejscowości Skrzętla – Rojówka, Gmina Łososina Dolna została zakończona sukcesem. Inwestycja drogowa, która rozpoczęła się w lipcu 2023 roku, została ukończona w terminie 31 sierpnia 2023 roku. Wykonawcą prac była firma PDM „LIMDROG” spółka z o.o. z Limanowej.

Mieszkańcy Skrzętli-Rojówki mają kolejną wyremontowaną drogą

W ramach inwestycji wykonano roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne i odwodnieniowe. Jezdnia została pokryta masą bitumiczną, a pobocza utwardzono kruszywem łamanym. Ponadto wykonano oznakowanie pionowe i poziome oraz zamontowano bariery ochronne.


Inwestycja drogowa była współfinansowana ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 300 518,00 zł i środkom własnym pochodzącym z budżetu gminy Łososina Dolna w wysokości 281 070,28 zł. Dzięki temu udało się wyremontować 741 metrowy odcinek drogi gminnej, który poprawi warunki komunikacyjne, bezpieczeństwo i estetykę otoczenia dla mieszkańców i gości miejscowości Skrzętla – Rojówka.


Cieszę się, że udało nam się zrealizować tę ważną inwestycję drogową, która znacznie podniesie jakość życia i rozwoju lokalnej społeczności. To kolejny dowód na to, że dbamy o infrastrukturę drogową na terenie naszej gminy – powiedział Andrzej Romanek, wójt gminy Łososina Dolna.


Źródło: Gm. Łososina Dolna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować