Pogoda Nowy Sącz

12

Dzisiaj jest: 12. 08. 2022 Dni od początku roku: 223 Dni do końca roku: 141
Jakość: PM 10: % normy PM 2.5: % normy So2: % normy

Gmina Chełmiec: Milionowe straty po ulewnych deszczach i trąbie powietrznej

Gmina Chełmiec: Milionowe straty po ulewnych deszczach i trąbie powietrznej

Gminna Komisja ds szacowania szkód powołana Zarządzeniem Wójta Gminy Chełmiec pracuje bez przerwy od momentu, gdy przez Librantową przeszła trąba powietrzna.

W zeszłym tygodniu skończyło się szacowania szkód jakie wyrządziła trąba powietrzna, a już od poniedziałku komisja rozpoczęła inwentaryzację szkód po ulewnych deszczach jakie nastąpiły po niedzielnym oberwaniu chmury.


Najwięcej zgłoszeń dotyczyło infrastruktury drogowo – mostowej i budynków mieszkalnych. W infrastrukturze drogowej straty zostały oszacowane na 3,8 mln zł. Zalaniu uległ także obiekt sportowy w Piątkowej i tam straty sięgają 50 tys. zł.


Niestety to nie koniec złych informacji. Po wczorajszym nocnym oberwaniu chmury kolejne miejscowości zostały dotknięte przez powódź. Najwięcej szkód jest zgłaszanych w miejscowościach Naściszowa, Paszyn, Piątkowa, Klimkówka i Januszowa.


ZGKiM w Chełmcu na bieżąco przyjmuje zgłoszenia od mieszkańców o zamulonych przepustach, zerwanej nawierzchni drogowej, uszkodzonych mostkach i zalaniach domów mieszkalnych. Straty z tej nawałnicy też będą olbrzymie ponieważ zgłoszeń cały czas przybywa.


W przypadku infrastruktury komunalnej na miejscu pojawiają się przedstawiciele firm ubezpieczeniowych, którzy oceniać będą wysokość strat niezbędną do ubiegania się przez gminę o odszkodowanie.


Źródło: Gm. Chełmiec, fot. ilustracyjna

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować