Mistrzowski duet z ZSP w Krynicy-Zdroju

Dla nas, dla całej społeczności szkolnej są mistrzyniami - mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju o występie duetu Roksana Majda i Karolina Wolak na Mistrzostwach Świata.

Mistrzowski duet z ZSP w Krynicy-Zdroju

Roksana Majda uczennica klasy IIab LO w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju i Karolina Wolak absolwentka szkoły, trenujące na co dzień w krynickiej grupie Fruciaki zajęły 9 miejsce na Mistrzostwach Świata w Cheerleadingu, które właśnie zakończyły się w Orlando na Florydzie. Reprezentowały Polskę w kategorii duetu Cheer Hip Hop.


- W Mistrzostwach Świata wzięło udział trzy tysiące sportowców z 51 krajów i 117 Federacji, konkurencja była bardzo mocna, a w zawodach wzięli udział najlepsi tancerze. Nasz znakomity rezultat to lata ciężkiej pracy i treningów - mówią Karolina Wolak i Roksana Majda. - Nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata i powołanie do kadry narodowej zdobyłyśmy w 2021 roku podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w Kielcach. Przygotowania do występu trwały cały rok, to była praca nad choreografią, kondycją i detalami tanecznymi, które są oceniane w tej dyscyplinie. To również walka o zdobycie środków finansowych potrzebnych do tego, aby wyjazd w ogóle doszedł do skutku. Motywacja była duża, końcowy rezultat jest znakomity, bardzo się z niego cieszymy. Tym bardziej, że nasz występ stał pod znakiem zapytania, bowiem ostatnie dwa tygodnie to walka z czasem i leczenie kontuzji, której na Mistrzostwach Polski w Józefowie nabawiła się Karolina Wolak.


Karolina Wolak jest trenerem personalnym, instruktorką fitnessu, mistrzynią Polski w cheerleaderingu, absolwentką ZSP w Krynicy-Zdroju. Prowadzi dziecięco-młodzieżowy zespół taneczny Fruciaki odnoszący sukcesy sceniczne.


Roksana Majda łączy taneczne pasje z nauką, jest uczennicą Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy, każdą wolną chwilę spędza na parkiecie, ćwicząc skomplikowane układy choreograficzne.


Źródło: SPNS

Zobacz Również

Komentarze


Zaloguj sie aby komentować